Regionalliga Northeast
Germany

Regionalliga Northeast

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Regionalliga Northeast
1 Viktoria 1889 Viktoria 1889 7 7 0 0 15:4 11 21 W
Energie Cottbus Energie Cottbus
29.08.20 1 : 2 WIN
Viktoria 1889 Viktoria 1889
W
Viktoria 1889 Viktoria 1889
02.09.20 2 : 1 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
06.09.20 1 : 2 WIN
Viktoria 1889 Viktoria 1889
W
Viktoria 1889 Viktoria 1889
20.09.20 2 : 0 WIN
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
W
Meuselwitz Meuselwitz
23.09.20 0 : 3 WIN
Viktoria 1889 Viktoria 1889
BSG Chemie Leipzig
2 VSG Altglienicke VSG Altglienicke 7 5 1 1 16:9 7 16 W
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
29.08.20 3 : 1 WIN
Meuselwitz Meuselwitz
L
Viktoria 1889 Viktoria 1889
02.09.20 2 : 1 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
W
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
05.09.20 2 : 1 WIN
VfB Auerbach VfB Auerbach
W
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
19.09.20 0 : 2 WIN
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
23.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
FSV Union Furstenwalde
3 Berliner Dynamo Berliner Dynamo 7 4 1 2 18:11 7 13 W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
30.08.20 1 : 3 WIN
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
02.09.20 1 : 1 DRAW
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
06.09.20 2 : 5 WIN
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
W
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
19.09.20 6 : 2 WIN
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
W
Chemnitzer Chemnitzer
23.09.20 0 : 1 WIN
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
Optik
4 Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena 7 3 3 1 14:7 7 12 D
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
29.08.20 1 : 1 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
D
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
02.09.20 1 : 1 DRAW
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
05.09.20 3 : 0 WIN
Hertha II Hertha II
W
Berliner AK 07 Berliner AK 07
19.09.20 1 : 5 WIN
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
W
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
23.09.20 0 : 2 WIN
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
FSV 63 Luckenwalde
5 BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 7 3 3 1 11:6 5 12 D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
29.08.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
01.09.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
05.09.20 0 : 0 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
W
Meuselwitz Meuselwitz
18.09.20 1 : 4 WIN
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
L
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
23.09.20 0 : 2 LOSS
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
Viktoria 1889
6 FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde 7 4 0 3 17:13 4 12 W
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
30.08.20 1 : 2 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
02.09.20 2 : 1 WIN
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
L
Chemnitzer Chemnitzer
06.09.20 3 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
W
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
20.09.20 5 : 1 WIN
Optik Optik
L
Energie Cottbus Energie Cottbus
23.09.20 3 : 1 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
VSG Altglienicke
7 1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig 7 3 3 1 12:8 4 12 D
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
29.08.20 1 : 1 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
W
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
02.09.20 3 : 0 WIN
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
W
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
06.09.20 0 : 2 WIN
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
19.09.20 1 : 1 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
D
Optik Optik
23.09.20 2 : 2 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
Energie Cottbus
8 FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 7 3 1 3 10:13 -3 10 L
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
30.08.20 1 : 2 LOSS
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
L
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
02.09.20 3 : 0 LOSS
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
L
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
06.09.20 2 : 5 LOSS
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
W
Hertha II Hertha II
20.09.20 1 : 2 WIN
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
D
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
23.09.20 1 : 1 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
Carl Zeiss Jena
9 Energie Cottbus Energie Cottbus 7 3 0 4 11:11 -2 9 L
Energie Cottbus Energie Cottbus
29.08.20 1 : 2 LOSS
Viktoria 1889 Viktoria 1889
W
VfB Auerbach VfB Auerbach
02.09.20 2 : 5 WIN
Energie Cottbus Energie Cottbus
L
Energie Cottbus Energie Cottbus
06.09.20 0 : 2 LOSS
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
W
Babelsberg 03 Babelsberg 03
20.09.20 0 : 1 WIN
Energie Cottbus Energie Cottbus
W
Energie Cottbus Energie Cottbus
23.09.20 3 : 1 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
1. Lokomotive Leipzig
10 Chemnitzer Chemnitzer 7 2 2 3 9:10 -1 8 W
Chemnitzer Chemnitzer
29.08.20 1 : 0 WIN
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
D
Babelsberg 03 Babelsberg 03
02.09.20 2 : 2 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
W
Chemnitzer Chemnitzer
06.09.20 3 : 2 WIN
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
D
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
19.09.20 1 : 1 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
L
Chemnitzer Chemnitzer
23.09.20 0 : 1 LOSS
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
Hertha II
11 Berliner AK 07 Berliner AK 07 7 2 2 3 12:15 -3 8 L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
30.08.20 1 : 3 LOSS
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
W
Hertha II Hertha II
02.09.20 2 : 5 WIN
Berliner AK 07 Berliner AK 07
D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
05.09.20 0 : 0 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
L
Berliner AK 07 Berliner AK 07
19.09.20 1 : 5 LOSS
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
D
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
23.09.20 1 : 1 DRAW
Berliner AK 07 Berliner AK 07
Bischofswerdaer 08
12 Hertha II Hertha II 7 2 2 3 10:14 -4 8 D
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
29.08.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
L
Hertha II Hertha II
02.09.20 2 : 5 LOSS
Berliner AK 07 Berliner AK 07
L
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
05.09.20 3 : 0 LOSS
Hertha II Hertha II
L
Hertha II Hertha II
20.09.20 1 : 2 LOSS
FSV 63 Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde
D
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
23.09.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
Chemnitzer
13 Meuselwitz Meuselwitz 7 2 2 3 9:13 -4 8 L
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
29.08.20 3 : 1 LOSS
Meuselwitz Meuselwitz
D
Meuselwitz Meuselwitz
02.09.20 2 : 2 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
05.09.20 1 : 1 DRAW
Meuselwitz Meuselwitz
L
Meuselwitz Meuselwitz
18.09.20 1 : 4 LOSS
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
L
Meuselwitz Meuselwitz
23.09.20 0 : 3 LOSS
Viktoria 1889 Viktoria 1889
VfB Auerbach
14 Lichtenberg 47 Lichtenberg 47 7 2 2 3 8:12 -4 8 L
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
29.08.20 2 : 0 LOSS
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
01.09.20 0 : 0 DRAW
BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig
D
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
05.09.20 1 : 1 DRAW
Meuselwitz Meuselwitz
L
Viktoria 1889 Viktoria 1889
20.09.20 2 : 0 LOSS
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
W
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
23.09.20 3 : 2 WIN
VfB Auerbach VfB Auerbach
VFB Germania Halberstadt
15 Babelsberg 03 Babelsberg 03 7 1 4 2 8:10 -2 7 W
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
30.08.20 1 : 2 WIN
Babelsberg 03 Babelsberg 03
D
Babelsberg 03 Babelsberg 03
02.09.20 2 : 2 DRAW
Chemnitzer Chemnitzer
D
Optik Optik
06.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
L
Babelsberg 03 Babelsberg 03
20.09.20 0 : 1 LOSS
Energie Cottbus Energie Cottbus
D
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
23.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
Tennis Borussia Berlin
16 VfB Auerbach VfB Auerbach 7 2 1 4 12:15 -3 7 W
Optik Optik
29.08.20 1 : 4 WIN
VfB Auerbach VfB Auerbach
L
VfB Auerbach VfB Auerbach
02.09.20 2 : 5 LOSS
Energie Cottbus Energie Cottbus
L
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
05.09.20 2 : 1 LOSS
VfB Auerbach VfB Auerbach
D
VfB Auerbach VfB Auerbach
19.09.20 1 : 1 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
L
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
23.09.20 3 : 2 LOSS
VfB Auerbach VfB Auerbach
Meuselwitz
17 Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08 7 2 1 4 10:15 -5 7 L
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
30.08.20 1 : 2 LOSS
Babelsberg 03 Babelsberg 03
L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
02.09.20 2 : 1 LOSS
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
L
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
06.09.20 0 : 2 LOSS
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
L
Berliner Dynamo Berliner Dynamo
19.09.20 6 : 2 LOSS
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
D
Bischofswerdaer 08 Bischofswerdaer 08
23.09.20 1 : 1 DRAW
Hertha II Hertha II
Berliner AK 07
18 Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin 7 1 3 3 10:12 -2 6 W
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
29.08.20 2 : 0 WIN
Lichtenberg 47 Lichtenberg 47
D
Meuselwitz Meuselwitz
02.09.20 2 : 2 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
L
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
06.09.20 1 : 2 LOSS
Viktoria 1889 Viktoria 1889
D
VfB Auerbach VfB Auerbach
19.09.20 1 : 1 DRAW
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
D
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
23.09.20 1 : 1 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
Babelsberg 03
19 Optik Optik 7 1 2 4 8:16 -8 5 L
Optik Optik
29.08.20 1 : 4 LOSS
VfB Auerbach VfB Auerbach
W
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
02.09.20 0 : 3 WIN
Optik Optik
D
Optik Optik
06.09.20 1 : 1 DRAW
Babelsberg 03 Babelsberg 03
L
FSV Union Furstenwalde FSV Union Furstenwalde
20.09.20 5 : 1 LOSS
Optik Optik
D
Optik Optik
23.09.20 2 : 2 DRAW
1. Lokomotive Leipzig 1. Lokomotive Leipzig
Berliner Dynamo
20 VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt 7 1 1 5 5:11 -6 4 L
Chemnitzer Chemnitzer
29.08.20 1 : 0 LOSS
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
L
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
02.09.20 0 : 3 LOSS
Optik Optik
W
Energie Cottbus Energie Cottbus
06.09.20 0 : 2 WIN
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
L
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
19.09.20 0 : 2 LOSS
VSG Altglienicke VSG Altglienicke
D
Tennis Borussia Berlin Tennis Borussia Berlin
23.09.20 1 : 1 DRAW
VFB Germania Halberstadt VFB Germania Halberstadt
Lichtenberg 47
Promotion
Relegation
Show more

Show more

Regionalliga Northeast tournament organized by Germany. Championship competitors: 20 clubs. Today teams closest to medals in league are as follows:
Viktoria 1889 - 21 points, 7 triumphs, 0 lost matches, 0 draws.
VSG Altglienicke - 16 points, 5 wins, 1 no-point matches, 1 draws.
Berliner Dynamo - 13 points, 4 won matches, 2 lost matches, 1 draws.

On 777score.co.uk source you can see football schedule and Regionalliga Northeast (Germany) live matches.

Schedule of the most interesting games - Regionalliga Northeast (Germany):
Babelsberg 03 - Tennis Borussia Berlin (26.09.2020 07:30)
VFB Germania Halberstadt - Lichtenberg 47 (26.09.2020 07:30)
Viktoria 1889 - BSG Chemie Leipzig (26.09.2020 07:30)

Follow Regionalliga Northeast (Germany) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.co.uk.