III Liga, Group 1
Poland

III Liga, Group 1

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
1
1 Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki 7 5 2 0 15:4 11 17 W
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
29.08.20 3 : 1 WIN
Blonianka Blonie
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
02.09.20 0 : 2 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
05.09.20 1 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
12.09.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 WIN
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
Legionovia
2 Legionovia Legionovia 7 5 1 1 9:4 5 16 W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
22.08.20 0 : 2 WIN
Legionovia Legionovia
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
29.08.20 0 : 1 WIN
Legionovia Legionovia
D
Legionovia Legionovia
06.09.20 1 : 1 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Bron Radom Bron Radom
13.09.20 0 : 2 WIN
Legionovia Legionovia
W
Legionovia Legionovia
19.09.20 2 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
Sokol Aleksandrow Lodzki
3 Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki 7 5 0 2 15:5 10 15 W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
23.08.20 5 : 0 WIN
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
29.08.20 0 : 2 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
05.09.20 1 : 3 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
12.09.20 0 : 1 WIN
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
Huragan Morag
4 Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki 7 4 2 1 15:6 9 14 W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
22.08.20 3 : 2 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
D
Bron Radom Bron Radom
29.08.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
05.09.20 2 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
D
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
12.09.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
19.09.20 0 : 1 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
Legia Warsaw II
5 KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa 6 4 0 2 11:5 6 12 W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
15.08.20 2 : 0 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
22.08.20 1 : 2 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
29.08.20 0 : 1 LOSS
Legionovia Legionovia
W
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
12.09.20 2 : 1 WIN
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
20.09.20 0 : 4 WIN
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
Bron Radom
6 Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 7 3 3 1 12:9 3 12 D
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
23.08.20 0 : 0 DRAW
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
29.08.20 1 : 1 DRAW
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
06.09.20 3 : 1 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Huragan Morag Huragan Morag
12.09.20 1 : 2 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
Unia Skierniewice
7 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki 7 4 0 3 11:14 -3 12 W
Huragan Morag Huragan Morag
29.08.20 2 : 4 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
02.09.20 0 : 2 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
06.09.20 2 : 1 WIN
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
MKS Kutno MKS Kutno
12.09.20 4 : 1 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
20.09.20 1 : 0 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
Ruch Wysokie Mazowieckie
8 Legia Warsaw II Legia Warsaw II 7 3 2 2 17:12 5 11 W
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
23.08.20 1 : 4 WIN
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
W
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
30.08.20 6 : 1 WIN
GKS Wikielec GKS Wikielec
L
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
06.09.20 3 : 1 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
13.09.20 1 : 1 DRAW
Blonianka Blonie
L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
19.09.20 4 : 0 LOSS
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
Swit Nowy Dwor Mazowiecki
9 MKS Kutno MKS Kutno 7 3 2 2 11:8 3 11 D
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
23.08.20 1 : 1 DRAW
MKS Kutno MKS Kutno
D
MKS Kutno MKS Kutno
29.08.20 0 : 0 DRAW
RKS Radomsko RKS Radomsko
L
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
W
MKS Kutno MKS Kutno
12.09.20 4 : 1 WIN
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
GKS Wikielec GKS Wikielec
19.09.20 2 : 0 LOSS
MKS Kutno MKS Kutno
Pelikan Lowicz
10 Blonianka Blonie Blonianka Blonie 7 3 1 3 20:14 6 10 W
Blonianka Blonie
22.08.20 7 : 0 WIN
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
29.08.20 3 : 1 LOSS
Blonianka Blonie
W
Blonianka Blonie
05.09.20 6 : 3 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
13.09.20 1 : 1 DRAW
Blonianka Blonie
L
Blonianka Blonie
19.09.20 2 : 3 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
Unia Skierniewice
11 Jagiellonia II Jagiellonia II 6 3 1 2 7:7 -1 10 D
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
16.08.20 1 : 1 DRAW
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
Jagiellonia II Jagiellonia II
22.08.20 0 : 1 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
29.08.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
W
Jagiellonia II Jagiellonia II
05.09.20 1 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 WIN
Jagiellonia II Jagiellonia II
RKS Radomsko
12 GKS Wikielec GKS Wikielec 7 3 1 3 16:18 -2 10 D
GKS Wikielec GKS Wikielec
22.08.20 3 : 3 DRAW
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
L
Legia Warsaw II Legia Warsaw II
30.08.20 6 : 1 LOSS
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
GKS Wikielec GKS Wikielec
05.09.20 3 : 1 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
12.09.20 4 : 1 LOSS
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
GKS Wikielec GKS Wikielec
19.09.20 2 : 0 WIN
MKS Kutno MKS Kutno
ZKS Olimpia Zambrow
13 MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska 7 2 2 3 12:14 -2 8 D
GKS Wikielec GKS Wikielec
22.08.20 3 : 3 DRAW
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
D
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
29.08.20 1 : 1 DRAW
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
L
Blonianka Blonie
05.09.20 6 : 3 LOSS
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
L
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
12.09.20 0 : 1 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
W
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
19.09.20 0 : 1 WIN
MLKS Znicz Biala Piska MLKS Znicz Biala Piska
MMKS Concordia Elblag
14 Bron Radom Bron Radom 7 2 2 3 6:11 -5 8 L
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
23.08.20 5 : 0 LOSS
Bron Radom Bron Radom
D
Bron Radom Bron Radom
29.08.20 1 : 1 DRAW
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
05.09.20 2 : 0 LOSS
Bron Radom Bron Radom
L
Bron Radom Bron Radom
13.09.20 0 : 2 LOSS
Legionovia Legionovia
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
19.09.20 0 : 2 WIN
Bron Radom Bron Radom
KSP Polonia Warszawa
15 Unia Skierniewice Unia Skierniewice 6 2 1 3 11:10 1 7 D
RKS Radomsko RKS Radomsko
23.08.20 1 : 1 DRAW
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
L
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
29.08.20 1 : 2 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
06.09.20 2 : 1 LOSS
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
12.09.20 4 : 1 WIN
GKS Wikielec GKS Wikielec
W
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
19.09.20 4 : 2 WIN
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
Pelikan Lowicz
16 Huragan Morag Huragan Morag 7 2 1 4 9:14 -5 7 W
Jagiellonia II Jagiellonia II
22.08.20 0 : 1 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
29.08.20 2 : 4 LOSS
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
L
GKS Wikielec GKS Wikielec
05.09.20 3 : 1 LOSS
Huragan Morag Huragan Morag
L
Huragan Morag Huragan Morag
12.09.20 1 : 2 LOSS
Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz
W
Blonianka Blonie
19.09.20 2 : 3 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
Pogon Grodzisk Mazowiecki
17 ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow 7 2 0 5 11:12 -1 6 L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
22.08.20 1 : 2 LOSS
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
W
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
28.08.20 4 : 1 WIN
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
06.09.20 2 : 1 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
12.09.20 1 : 2 LOSS
Jagiellonia II Jagiellonia II
L
Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow Mazowiecki
20.09.20 1 : 0 LOSS
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
GKS Wikielec
18 RKS Radomsko RKS Radomsko 6 1 3 2 5:11 -6 6 D
Huragan Morag Huragan Morag
15.08.20 1 : 1 DRAW
RKS Radomsko RKS Radomsko
D
RKS Radomsko RKS Radomsko
23.08.20 1 : 1 DRAW
Unia Skierniewice Unia Skierniewice
D
MKS Kutno MKS Kutno
29.08.20 0 : 0 DRAW
RKS Radomsko RKS Radomsko
W
RKS Radomsko RKS Radomsko
06.09.20 2 : 1 WIN
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
L
RKS Radomsko RKS Radomsko
20.09.20 0 : 4 LOSS
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
Jagiellonia II
19 MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag 7 2 0 5 7:15 -8 6 L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
22.08.20 0 : 2 LOSS
Legionovia Legionovia
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
29.08.20 3 : 1 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
W
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
05.09.20 2 : 0 WIN
Bron Radom Bron Radom
W
KS Wasilkow KS Wasilkow
12.09.20 0 : 3 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
19.09.20 0 : 3 LOSS
Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
MLKS Znicz Biala Piska
20 Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie 3 1 1 1 4:5 -1 4 W
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
09.08.20 2 : 0 WIN
Huragan Morag Huragan Morag
D
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
23.08.20 1 : 1 DRAW
MKS Kutno MKS Kutno
L
ZKS Olimpia Zambrow ZKS Olimpia Zambrow
28.08.20 4 : 1 LOSS
Ruch Wysokie Mazowieckie Ruch Wysokie Mazowieckie
Lechia Tomaszow Mazowiecki
21 Ursus Warszawa Ursus Warszawa 7 1 1 5 10:14 -4 4 L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
22.08.20 3 : 2 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
W
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
29.08.20 3 : 1 WIN
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
D
Legionovia Legionovia
06.09.20 1 : 1 DRAW
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
KSP Polonia Warszawa KSP Polonia Warszawa
12.09.20 2 : 1 LOSS
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
L
Ursus Warszawa Ursus Warszawa
19.09.20 0 : 2 LOSS
Bron Radom Bron Radom
KS Wasilkow
22 KS Wasilkow KS Wasilkow 7 0 0 7 2:24 -22 0 L
Blonianka Blonie
22.08.20 7 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
29.08.20 0 : 2 LOSS
Pogon Grodzisk Mazowiecki Pogon Grodzisk Mazowiecki
L
Swit Nowy Dwor Mazowiecki Swit Nowy Dwor Mazowiecki
05.09.20 2 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
L
KS Wasilkow KS Wasilkow
12.09.20 0 : 3 LOSS
MMKS Concordia Elblag MMKS Concordia Elblag
L
Legionovia Legionovia
19.09.20 2 : 0 LOSS
KS Wasilkow KS Wasilkow
Ursus Warszawa
Promotion
Relegation
Show more

Show more

III Liga, Group 1 tournament held by Poland. Contest participants: 22 teams. At the moment teams closest to the first place according to the results in contest are as follows:
Sokol Aleksandrow Lodzki - 17 points, 5 triumphs, 0 lost games, 2 draws.
Legionovia - 16 points, 5 won matches, 1 lost matches, 1 draws.
Pogon Grodzisk Mazowiecki - 15 points, 5 won matches, 2 lost games, 0 draws.

On 777score.co.uk website you can get football schedule and III Liga, Group 1 (Poland) live matches.

Schedule of interesting matches - III Liga, Group 1 (Poland):
Huragan Morag - Pogon Grodzisk Mazowiecki (26.09.2020 08:00)
ZKS Olimpia Zambrow - GKS Wikielec (26.09.2020 09:00)
KS Wasilkow - Ursus Warszawa (26.09.2020 09:00)

Follow III Liga, Group 1 (Poland) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.co.uk.