Football National League
Russia

Football National League

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
Football National League
1 Orenburg Orenburg 12 8 4 0 18:6 12 28 W
Orenburg Orenburg
09.09.20 3 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.09.20 1 : 2 WIN
Orenburg Orenburg
D
Orenburg Orenburg
19.09.20 0 : 0 DRAW
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
D
Krasnodar II Krasnodar II
23.09.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
D
Orenburg Orenburg
27.09.20 2 : 2 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
Veles Moscow
2 Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod 12 8 1 3 16:7 9 25 W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.09.20 1 : 0 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
W
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.09.20 0 : 1 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
19.09.20 3 : 0 WIN
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
23.09.20 0 : 2 WIN
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
27.09.20 3 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
Krasnodar II
3 Veles Moscow Veles Moscow 12 7 3 2 17:14 3 24 D
Veles Moscow Veles Moscow
09.09.20 2 : 2 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.09.20 1 : 2 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
19.09.20 2 : 1 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
W
Veles Moscow Veles Moscow
23.09.20 1 : 0 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
W
Chaika Chaika
27.09.20 0 : 2 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
Orenburg
4 Krylia Sovetov Krylia Sovetov 12 7 2 3 25:8 17 23 W
Chertanovo Chertanovo
09.09.20 0 : 1 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.09.20 2 : 0 WIN
Tom Tomsk Tom Tomsk
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
19.09.20 0 : 4 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
W
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
23.09.20 7 : 0 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
FC Alania Vladikavkaz
5 FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz 12 7 2 3 22:12 10 23 W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.09.20 0 : 2 WIN
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
12.09.20 3 : 0 WIN
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
23.09.20 2 : 1 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
W
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
27.09.20 3 : 1 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
Krylia Sovetov
6 Spartak Moscow II Spartak Moscow II 11 7 1 3 17:10 7 22 L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.09.20 0 : 2 LOSS
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
13.09.20 0 : 1 WIN
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
19.09.20 2 : 1 WIN
Veles Moscow Veles Moscow
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
23.09.20 2 : 1 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
27.09.20 1 : 0 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Tekstilshchik Ivanovo
7 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk 11 5 4 2 13:4 9 19 W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
05.09.20 1 : 0 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
13.09.20 0 : 1 LOSS
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
W
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
23.09.20 4 : 0 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
D
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
27.09.20 1 : 1 DRAW
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
Volgar Astrakhan
8 Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 12 5 4 3 13:9 4 19 W
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
09.09.20 0 : 2 WIN
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
13.09.20 1 : 2 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
23.09.20 0 : 1 LOSS
Chaika Chaika
D
Orenburg Orenburg
27.09.20 2 : 2 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
Yenisey Krasnoyarsk
9 Chaika Chaika 12 5 3 4 12:15 -3 18 L
Chaika Chaika
09.09.20 1 : 2 LOSS
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
13.09.20 0 : 2 WIN
Chaika Chaika
W
Chaika Chaika
19.09.20 2 : 1 WIN
Krasnodar II Krasnodar II
W
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
23.09.20 0 : 1 WIN
Chaika Chaika
L
Chaika Chaika
27.09.20 0 : 2 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
SKA-Khabarovsk
10 Krasnodar II Krasnodar II 12 5 3 4 17:17 -1 18 D
Veles Moscow Veles Moscow
09.09.20 2 : 2 DRAW
Krasnodar II Krasnodar II
W
Krasnodar II Krasnodar II
13.09.20 4 : 2 WIN
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
L
Chaika Chaika
19.09.20 2 : 1 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
D
Krasnodar II Krasnodar II
23.09.20 1 : 1 DRAW
Orenburg Orenburg
W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
27.09.20 0 : 1 WIN
Krasnodar II Krasnodar II
Nizhniy Novgorod
11 Torpedo Moscow Torpedo Moscow 11 4 4 3 18:11 7 16 W
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
05.09.20 2 : 4 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
W
Chaika Chaika
09.09.20 1 : 2 WIN
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
13.09.20 1 : 2 LOSS
Orenburg Orenburg
L
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
23.09.20 0 : 2 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
D
Chertanovo Chertanovo
27.09.20 0 : 0 DRAW
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Tom Tomsk
12 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo 12 4 4 4 12:15 -3 16 W
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.09.20 0 : 2 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
W
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
13.09.20 2 : 1 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
19.09.20 1 : 0 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik Nizhnekamsk
23.09.20 4 : 0 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
27.09.20 3 : 1 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
Spartak Moscow II
13 SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk 12 5 1 6 14:16 -2 16 W
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
09.09.20 2 : 0 WIN
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Krasnodar II Krasnodar II
13.09.20 4 : 2 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
D
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
19.09.20 0 : 0 DRAW
Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad
L
Veles Moscow Veles Moscow
23.09.20 1 : 0 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
L
Spartak Moscow II Spartak Moscow II
27.09.20 1 : 0 LOSS
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
Chaika
14 Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk 10 5 0 5 6:13 -7 15 W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
30.08.20 1 : 0 WIN
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
12.09.20 3 : 0 LOSS
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
19.09.20 1 : 0 WIN
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
23.09.20 7 : 0 LOSS
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
L
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
27.09.20 0 : 1 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
Fakel Voronezh
15 Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan 12 4 2 6 13:13 -1 14 L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
09.09.20 1 : 0 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
W
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.09.20 1 : 0 WIN
Chertanovo Chertanovo
W
Tom Tomsk Tom Tomsk
19.09.20 1 : 3 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
23.09.20 1 : 1 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
W
Dynamo Bryansk Dynamo Bryansk
27.09.20 0 : 1 WIN
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
Neftekhimik Nizhnekamsk
16 Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk 10 4 2 4 12:14 -2 14 W
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
30.08.20 3 : 1 WIN
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
05.09.20 1 : 1 DRAW
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
09.09.20 1 : 0 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.09.20 3 : 0 LOSS
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
27.09.20 0 : 1 LOSS
Krasnodar II Krasnodar II
Baltika Kaliningrad
17 Fakel Voronezh Fakel Voronezh 12 3 2 7 8:12 -4 11 W
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
09.09.20 1 : 0 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
13.09.20 0 : 1 LOSS
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
W
Chertanovo Chertanovo
19.09.20 0 : 3 WIN
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tom Tomsk Tom Tomsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
27.09.20 1 : 0 LOSS
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Dynamo Bryansk
18 Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl 11 2 3 6 8:15 -7 9 D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
05.09.20 0 : 0 DRAW
Chaika Chaika
L
Orenburg Orenburg
09.09.20 3 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
W
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
13.09.20 3 : 0 WIN
Yenisey Krasnoyarsk Yenisey Krasnoyarsk
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
19.09.20 3 : 0 LOSS
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
23.09.20 1 : 1 DRAW
Chertanovo Chertanovo
Irtysh Omsk
19 Akron Tolyatti Akron Tolyatti 11 2 2 7 4:13 -9 8 L
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
05.09.20 0 : 1 LOSS
Veles Moscow Veles Moscow
L
SKA-Khabarovsk SKA-Khabarovsk
09.09.20 2 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
13.09.20 0 : 2 LOSS
Chaika Chaika
D
Orenburg Orenburg
19.09.20 0 : 0 DRAW
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
L
Nizhniy Novgorod Nizhniy Novgorod
27.09.20 3 : 0 LOSS
Akron Tolyatti Akron Tolyatti
Chertanovo
20 Chertanovo Chertanovo 12 2 2 8 6:17 -11 8 L
Chertanovo Chertanovo
09.09.20 0 : 1 LOSS
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
L
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
13.09.20 1 : 0 LOSS
Chertanovo Chertanovo
L
Chertanovo Chertanovo
19.09.20 0 : 3 LOSS
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
D
Shinnik Yaroslavl Shinnik Yaroslavl
23.09.20 1 : 1 DRAW
Chertanovo Chertanovo
D
Chertanovo Chertanovo
27.09.20 0 : 0 DRAW
Torpedo Moscow Torpedo Moscow
Akron Tolyatti
21 Irtysh Omsk Irtysh Omsk 12 1 2 9 6:23 -17 5 L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
09.09.20 0 : 2 LOSS
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
L
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
13.09.20 2 : 1 LOSS
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
L
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
19.09.20 0 : 4 LOSS
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
D
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
23.09.20 1 : 1 DRAW
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
W
Irtysh Omsk Irtysh Omsk
27.09.20 1 : 0 WIN
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Shinnik Yaroslavl
22 Tom Tomsk Tom Tomsk 11 0 3 8 3:16 -13 3 L
Tom Tomsk Tom Tomsk
05.09.20 0 : 1 LOSS
FC Alania Vladikavkaz FC Alania Vladikavkaz
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
09.09.20 0 : 2 LOSS
Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik Ivanovo
L
Krylia Sovetov Krylia Sovetov
13.09.20 2 : 0 LOSS
Tom Tomsk Tom Tomsk
L
Tom Tomsk Tom Tomsk
19.09.20 1 : 3 LOSS
Volgar Astrakhan Volgar Astrakhan
D
Fakel Voronezh Fakel Voronezh
23.09.20 0 : 0 DRAW
Tom Tomsk Tom Tomsk
Torpedo Moscow
Promotion
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Show more

Football National League tournament organized by Russia. League competitors: 22 participating teams. At the moment teams closest to gold medals in contest are as follows:
Orenburg - 28 points, 8 wins, 0 lost matches, 4 draws.
Nizhniy Novgorod - 25 points, 8 triumphs, 3 defeats, 1 draws.
Veles Moscow - 24 points, 7 won matches, 2 losses, 3 draws.

On 777score.co.uk portal you can have football schedule and Football National League (Russia) live matches.

Schedule of coming football clubs - Football National League (Russia):
SKA-Khabarovsk - Chaika (04.10.2020 02:00)
Akron Tolyatti - Chertanovo (04.10.2020 06:00)
Veles Moscow - Orenburg (04.10.2020 06:00)

Follow Football National League (Russia) live standings, discover match results, team statistics quickly and watch football online at 777score.co.uk.