If you experience problems, please visit our old version

Old version
06
Tercera Division, Group 8
Spain

Tercera Division, Group 8

Choose a season:
Standings
# Team G W D L G GD PT Form Next
8
1 Zamora CF Zamora CF 28 23 4 1 63:15 48 73 D
CD Becerril CD Becerril
09.02.20 1 : 1 DRAW
Zamora CF Zamora CF
D
Zamora CF Zamora CF
16.02.20 1 : 1 DRAW
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
L
Real Avila CF Real Avila CF
23.02.20 1 : 0 LOSS
Zamora CF Zamora CF
W
Zamora CF Zamora CF
01.03.20 1 : 0 WIN
CD Numancia B CD Numancia B
D
Zamora CF Zamora CF
17.05.20 0 : 0 DRAW
SD Almazan SD Almazan
2 Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF 29 23 1 5 57:20 37 70 W
UD Santa Marta UD Santa Marta
16.02.20 0 : 1 WIN
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
W
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
23.02.20 4 : 0 WIN
La Baneza CF La Baneza CF
W
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
01.03.20 0 : 1 WIN
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
W
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
08.03.20 3 : 1 WIN
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
D
CD Numancia B CD Numancia B
17.05.20 0 : 0 DRAW
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
3 Arandina CF Arandina CF 28 18 5 5 44:17 27 59 W
Arandina CF Arandina CF
09.02.20 1 : 0 WIN
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
D
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
23.02.20 0 : 0 DRAW
Arandina CF Arandina CF
W
Arandina CF Arandina CF
01.03.20 3 : 2 WIN
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
SD Almazan SD Almazan
08.03.20 0 : 1 WIN
Arandina CF Arandina CF
D
CD La Granja CD La Granja
17.05.20 0 : 0 DRAW
Arandina CF Arandina CF
4 CD Numancia B CD Numancia B 28 17 6 5 51:18 33 57 W
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
08.02.20 0 : 1 WIN
CD Numancia B CD Numancia B
W
CD Numancia B CD Numancia B
15.02.20 1 : 0 WIN
Real Avila CF Real Avila CF
L
Zamora CF Zamora CF
01.03.20 1 : 0 LOSS
CD Numancia B CD Numancia B
D
CD Numancia B CD Numancia B
08.03.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
D
CD Numancia B CD Numancia B
17.05.20 0 : 0 DRAW
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
5 Burgos Promesas Burgos Promesas 29 16 7 6 45:21 24 55 D
CD Bupolsa CD Bupolsa
16.02.20 1 : 1 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Burgos Promesas Burgos Promesas
22.02.20 1 : 2 LOSS
UD Santa Marta UD Santa Marta
L
La Baneza CF La Baneza CF
01.03.20 1 : 0 LOSS
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Burgos Promesas Burgos Promesas
07.03.20 0 : 1 LOSS
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
D
Real Avila CF Real Avila CF
17.05.20 0 : 0 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
6 CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico 28 15 6 7 40:18 22 51 W
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
16.02.20 4 : 0 WIN
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
SD Almazan SD Almazan
22.02.20 0 : 2 WIN
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
L
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
01.03.20 0 : 1 LOSS
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
W
Burgos Promesas Burgos Promesas
07.03.20 0 : 1 WIN
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
D
UD Santa Marta UD Santa Marta
17.05.20 0 : 0 DRAW
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
7 Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC 28 15 5 8 46:26 20 50 D
Zamora CF Zamora CF
16.02.20 1 : 1 DRAW
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
W
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
22.02.20 1 : 0 WIN
CD Mirandes B CD Mirandes B
L
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
29.02.20 1 : 0 LOSS
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
W
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
07.03.20 4 : 1 WIN
CD La Granja CD La Granja
D
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
17.05.20 0 : 0 DRAW
Real Burgos Real Burgos
8 Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B 29 12 6 11 37:39 -2 42 L
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
16.02.20 4 : 0 LOSS
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
L
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
22.02.20 0 : 1 LOSS
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
L
Arandina CF Arandina CF
01.03.20 3 : 2 LOSS
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
W
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
07.03.20 1 : 0 WIN
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
17.05.20 0 : 0 DRAW
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
9 Real Avila CF Real Avila CF 27 12 5 10 30:28 2 41 L
CD Numancia B CD Numancia B
15.02.20 1 : 0 LOSS
Real Avila CF Real Avila CF
W
Real Avila CF Real Avila CF
23.02.20 1 : 0 WIN
Zamora CF Zamora CF
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
29.02.20 1 : 1 DRAW
Real Avila CF Real Avila CF
L
Real Avila CF Real Avila CF
08.03.20 0 : 1 LOSS
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
D
Real Avila CF Real Avila CF
17.05.20 0 : 0 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
10 SD Almazan SD Almazan 28 10 8 10 36:35 1 38 D
La Baneza CF La Baneza CF
16.02.20 0 : 0 DRAW
SD Almazan SD Almazan
L
SD Almazan SD Almazan
22.02.20 0 : 2 LOSS
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
W
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
01.03.20 0 : 1 WIN
SD Almazan SD Almazan
L
SD Almazan SD Almazan
08.03.20 0 : 1 LOSS
Arandina CF Arandina CF
D
Zamora CF Zamora CF
17.05.20 0 : 0 DRAW
SD Almazan SD Almazan
11 Real Burgos Real Burgos 29 10 6 13 36:39 -3 36 W
CD La Granja CD La Granja
15.02.20 1 : 3 WIN
Real Burgos Real Burgos
W
Real Burgos Real Burgos
23.02.20 1 : 0 WIN
CD Bupolsa CD Bupolsa
W
UD Santa Marta UD Santa Marta
01.03.20 2 : 4 WIN
Real Burgos Real Burgos
W
Real Burgos Real Burgos
08.03.20 2 : 0 WIN
La Baneza CF La Baneza CF
D
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
17.05.20 0 : 0 DRAW
Real Burgos Real Burgos
12 Jupiter Leones Jupiter Leones 29 10 5 14 40:50 -10 35 W
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
15.02.20 1 : 3 WIN
Jupiter Leones Jupiter Leones
W
Jupiter Leones Jupiter Leones
22.02.20 1 : 0 WIN
CD La Granja CD La Granja
W
CD Bupolsa CD Bupolsa
01.03.20 0 : 1 WIN
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
Jupiter Leones Jupiter Leones
07.03.20 1 : 2 LOSS
UD Santa Marta UD Santa Marta
D
CD Becerril CD Becerril
17.05.20 0 : 0 DRAW
Jupiter Leones Jupiter Leones
13 CD Bupolsa CD Bupolsa 29 10 4 15 26:33 -7 34 D
CD Bupolsa CD Bupolsa
16.02.20 1 : 1 DRAW
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Real Burgos Real Burgos
23.02.20 1 : 0 LOSS
CD Bupolsa CD Bupolsa
L
CD Bupolsa CD Bupolsa
01.03.20 0 : 1 LOSS
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
CD Becerril CD Becerril
08.03.20 2 : 1 LOSS
CD Bupolsa CD Bupolsa
D
CD Bupolsa CD Bupolsa
17.05.20 0 : 0 DRAW
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
14 CD Becerril CD Becerril 28 9 5 14 30:46 -16 32 W
CD Mirandes B CD Mirandes B
15.02.20 0 : 1 WIN
CD Becerril CD Becerril
W
CD Becerril CD Becerril
23.02.20 1 : 0 WIN
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
W
CD La Granja CD La Granja
29.02.20 1 : 5 WIN
CD Becerril CD Becerril
W
CD Becerril CD Becerril
08.03.20 2 : 1 WIN
CD Bupolsa CD Bupolsa
D
CD Becerril CD Becerril
17.05.20 0 : 0 DRAW
Jupiter Leones Jupiter Leones
15 UD Santa Marta UD Santa Marta 29 8 8 13 24:32 -8 32 L
UD Santa Marta UD Santa Marta
16.02.20 0 : 1 LOSS
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
W
Burgos Promesas Burgos Promesas
22.02.20 1 : 2 WIN
UD Santa Marta UD Santa Marta
L
UD Santa Marta UD Santa Marta
01.03.20 2 : 4 LOSS
Real Burgos Real Burgos
W
Jupiter Leones Jupiter Leones
07.03.20 1 : 2 WIN
UD Santa Marta UD Santa Marta
D
UD Santa Marta UD Santa Marta
17.05.20 0 : 0 DRAW
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
16 CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino 29 9 3 17 33:54 -21 30 L
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
15.02.20 1 : 3 LOSS
Jupiter Leones Jupiter Leones
L
CD Becerril CD Becerril
23.02.20 1 : 0 LOSS
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
W
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
29.02.20 1 : 0 WIN
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
W
Real Avila CF Real Avila CF
08.03.20 0 : 1 WIN
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
D
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
17.05.20 0 : 0 DRAW
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
17 Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas 28 5 10 13 27:40 -13 25 L
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
09.02.20 1 : 4 LOSS
CD Cristo Atletico CD Cristo Atletico
D
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
15.02.20 2 : 2 DRAW
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
D
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
23.02.20 0 : 0 DRAW
Arandina CF Arandina CF
L
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
07.03.20 1 : 0 LOSS
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
D
CD Virgen Del Camino CD Virgen Del Camino
17.05.20 0 : 0 DRAW
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
18 La Baneza CF La Baneza CF 29 5 6 18 20:56 -36 21 D
La Baneza CF La Baneza CF
16.02.20 0 : 0 DRAW
SD Almazan SD Almazan
L
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
23.02.20 4 : 0 LOSS
La Baneza CF La Baneza CF
W
La Baneza CF La Baneza CF
01.03.20 1 : 0 WIN
Burgos Promesas Burgos Promesas
L
Real Burgos Real Burgos
08.03.20 2 : 0 LOSS
La Baneza CF La Baneza CF
D
La Baneza CF La Baneza CF
10.05.20 0 : 0 DRAW
UD Santa Marta UD Santa Marta
19 CD Mirandes B CD Mirandes B 29 3 11 15 24:54 -30 20 L
CD Mirandes B CD Mirandes B
15.02.20 0 : 1 LOSS
CD Becerril CD Becerril
L
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
22.02.20 1 : 0 LOSS
CD Mirandes B CD Mirandes B
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
29.02.20 1 : 1 DRAW
Real Avila CF Real Avila CF
D
CD Numancia B CD Numancia B
08.03.20 1 : 1 DRAW
CD Mirandes B CD Mirandes B
D
CD Mirandes B CD Mirandes B
17.05.20 0 : 0 DRAW
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
20 Atletico Bembibre Atletico Bembibre 28 4 7 17 17:40 -23 19 D
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
15.02.20 2 : 2 DRAW
Atletico Tordesillas Atletico Tordesillas
W
Salamanca CF UDS B Salamanca CF UDS B
22.02.20 0 : 1 WIN
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
L
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
01.03.20 0 : 1 LOSS
SD Almazan SD Almazan
L
Gimnastica Segoviana CF Gimnastica Segoviana CF
08.03.20 3 : 1 LOSS
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
D
CD Bupolsa CD Bupolsa
17.05.20 0 : 0 DRAW
Atletico Bembibre Atletico Bembibre
21 CD La Granja CD La Granja 29 4 4 21 25:70 -45 16 L
CD La Granja CD La Granja
15.02.20 1 : 3 LOSS
Real Burgos Real Burgos
L
Jupiter Leones Jupiter Leones
22.02.20 1 : 0 LOSS
CD La Granja CD La Granja
L
CD La Granja CD La Granja
29.02.20 1 : 5 LOSS
CD Becerril CD Becerril
L
Atletico Astorga FC Atletico Astorga FC
07.03.20 4 : 1 LOSS
CD La Granja CD La Granja
D
CD La Granja CD La Granja
17.05.20 0 : 0 DRAW
Arandina CF Arandina CF
Playoffs
Promotion Playoff
Relegation
Show more

Tercera Division, Group 8 championship organized by Spain. Tournament registrants: 21 football clubs. This season teams closest to gold medals in tournament are as follows:
Zamora CF - 73 points, 23 won matches, 1 lost matches, 4 draws.
Gimnastica Segoviana CF - 70 points, 23 won matches, 5 lost games, 1 draws.
Arandina CF - 59 points, 18 won matches, 5 lost matches, 5 draws.

On 777score.co.uk portal you can find football schedule and Tercera Division, Group 8 (Spain) live matches.

Follow Tercera Division, Group 8 (Spain) live standings, discover match results, team statistics in real time and watch football online at 777score.co.uk.